אורקה

במה אקוסטית שבת 11:00 אודיטוריום

אור "אורקה" טפלר, בת 38
מוסיקאית, זמרת להקת Forestt
זמרת ושותפה במיזם "אורות"
מנחה מעגלי שירה ומעגלי נשים.
מנחת סדנאות לביטוי קולי בארץ ובעולם וסדנאות כתיבה והלחנה באנגלית ובעברי
כותבת, מלחינה, יזמית ובימים אלו נמצאת בתהליך לידה עמוק של פרוייקט הסולו המרגש שלה.
אמא לתאומים.

אורקה היא ממובילות תופעת מעגלי השירה בארץ – ג'אנר שהוא ענק ומשגשג בטח לעומת רמת החשיפה הנמוכה שלו בתקשורת.
היא זמרת בלהקת "אורות" ומובילה מעגלים גם משל עצמה.
מעגלי השירה הם מעגלי תפילה "עכשויים" , מן התרחשויות מוסיקליות של התכוננות , תפילה ואהבה, מן הכלאה בן גל ההיפים של שנות השישים, תנועת הניו אייג', וגם החזרה הטבעית למקורות שהיא קיימת במסע החיפוש הרוחני של רבים מאד בעולם ובטח שבארץ.
כמו גם בסצינת הטארנס , כל גם תופעת מעגלי השירה הישראלית היא מהמובילות בעולם ואורקה ושותפיה מוכרים ומוערכי םבקרב מטיילים,"רוחניקים" יוגיסטים וכדומה, בקהילות האלטרנטיביות בעולם כולו.
כדאי לציין – שהאומנים המובילים בתחום הזה מופיעים המון , הג'אנר הזה הוא תופעה עצומה שמתקיימת מתחת לפני השטח ולה עשרות אם לא מאות אלפי משתתפים בכל רחבי הארץ.

מעבר למהלך הרוחני של החיבור שמקדם תכנים של אהבה ושלום, בלי ציניות :) אורקה באופן ספציפי, לצד שותפות למסע, מובילה אג'נדה של עוצמה נשית וחיבור לנשיות. וכך למרות הדרך הרווחת, בחרה להביא ילדים ולהמשיך בקריירה, מתוך ידיעה ואמונה של הקהילה שגלובלית שהיא חלק ממנה שאפשר לנהל קריירה מוצלחת וכלכלית ולאפשר אימהות קרובה ומחבקת.

בחיפוש הרוחני והפילוסופי שלה, גילתה אורקה שהטקסטים והלחנים שהיא כותבת וחוקרת בקריירת הסולו שלה הם מורכבים יותר וסבוכים יותר מאשר אלו שתואמים את מעגלי השירה מלאי האור.
וכך נולדה להקת FORESTT. שישיה של מוחות לבבות שהתאגדו ממגוון רב של טעמים מוסיקליים ונקודות מבט פילוסופיות, שחוקרים ומפרשים יחד את החיים, העולם והקיום.

בשנים האחרונות שיריה הושמעו בתחנות הרדיו הגדולות בארץ, to the sea שיר שכתבה אורקה על אהובה הגיע למקום ה3 והמכובד בגלגלצ, אורקה הופיע עם שלל ההרכבים שלה ברוב הפסטיבלים הגדולים בארץ,הופיע על בימת TEDX ונוסעת תכופות להופיע בחו"ל.
החל ממרכז אמריקה, המזרח הרחוק ורחבי אירופה.

אורקה טיילה רבות בעולם, חיה מספר שנים באנגליה, בסין, בגרמניה, ובהודו
למדה מוסיקה ברימון
אמא לתאומים נינה סאנשיין וכים לב, 
ומאוהבת בהם בעשייתה ובחיים.

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקהחזרה לכרטיסים וחדרים