הצל שלי במערכות יחסים׳

אנחנו באמת רוצים לאהוב ולהיות אהובים אבל אז אנחנו מסתבכים. הקשר שאנחנו כל כך כמהים לו מתפספס ואנחנו שואלים את עצמנו ׳איך זה קורה שוב׳? מה שרצינו בליבנו לא משתקף במאשים שלנו. אנחנו יוצרים תחרות ומרגישים חוסר כבוד כלפי הצד השני. הפחדים שלנו עמוקים ויוצרים תהליכים מורכבים היוצרים ריחוק במקום קרבה. בסדנה נעבוד מול הצל המניע את המערכות יחסים שלנו. נתקרב עליו לעת ונתיידד איתו במקום להתעלם ולהחביא אותו. ניצור בסיס חדש לתקשורת עם עצמנו והאחר.

 

העולם זקוק לנשים שאוהבות גברים

 יש שיח רב על אי-שוויון, פטריארכיה, חוסר איזון בין המינים, אלימות מצד גברים ועוד. לטענות אלה יש יסודות מובהקים בעברנו. המאבק על השוויון חייב להימשך. יחד עם זאת עלינו גם לא לשכוח שאנחנו זקוקים זה לזה, גברים ונשים. כאשר צד אחד הוא הקורבן והשני התוקף, אנחנו לא יכולים להזין ולהצמיח אחד את השני. סדנה זו מיועדת לנשים המעוניינות לחקור את הדינמיקה החבויה של הצל הנשי ולהבין כיצד היא משפיעה על עומק מערכות היחסים שלהן עם גברים; הן בתוך מערכות יחסים והן באופן כללי. הסדנה תאפשר לחוות את חוסר האמון והכעס המוצדקים כלפי גברים, בעוד גם להכיר ולעמוד בתוך הצל הקולקטיבי והאישי בה נשים שוהות. 

 

~

מילאן כרמלי

מילאן כרמלי, מעביר טיפולים בקליניקה בת״א ודרך סקייפ. מנחה סדנאות בינלאומי תוך שימוש בכלים המאפשרות התפתחות וצמיחה שמגיעים מעולמות שונים.

״חוויתי היא כי על ידי כנות, ויתור על ההגנות שצברנו, והגברת היכולת שלנו להרגיש, לחוות, נוצרת איכות חיים אמיתית.״

נולד וגדל בגרמניה ואחר-כך באנגליה. מטפל דרך קונסטלציה משפחתית, גשטלט, וטיפול בטראומה לפי פיטר לוין – Somatic Experiencing, ונשימה דינמית.

הדגש בעבודתו הינו התפתחות אישית ורוחנית, והתמקדות במערכות יחסים.